Асоціація «Меблідеревпром»

warning: Creating default object from empty value in /home/uimebli/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Меблі і якість — інтерв'ю Сергія Сагаля в журналі "Світ якості України"

Нас, жителів колишнього Союзу, меблями ніколи не балували. їх ми купували раз на все життя. Але дістати (а не придбати) хороші меблі було майже те ж саме, що придбати автомобіль... Та й вибір був типовий — єдина модель так званої "стінки", броварський кухонний гарнітур, вітальня, спальня.

За останнє десятиліття вітчизняна меблева промисловість слідом за будівельним бумом почала стрімко розвиватись. Водночас у торгівлі з'явилась неймовірна кількість меблів будь-якого асортименту європейських виробників. Вивчаючи імпортний товар, перейшли на нові технології і асортимент й українські меблевики. Однак, втративши важелі контролювання якості, держава залишила споживача меблів (і не тільки меблів!) сам на сам зі своєю проблемою: як придбати хороший, міцний, якісний і безпечний товар. Привабливий зовнішній вигляд (цього ми навчились перш за все!) і статуетки чи дипломи за перемогу в комерційних конкурсах "брендів", "золотих марок" інших рейтингових "олімпів" аж ніяк не гарантують того, що у стільця не "роз'їдуться" ніжки, не відпадуть коліщата, приліжкова тумбочка при відкритті не перевернеться, а шафа для одягу не впаде на вас... Не кажучи вже про те, що ми не знаємо, чим дихаємо. Нам здається, що це пахнуть нові меблі, а це цілком може бути шкідливий формальдегід...

Аби прояснити хоча б в загальних рисах, що таке "якісні меблі", яким критеріям надійності і безпеки вони повинні відповідати згідно з вимогами чинного законодавства, як виробники і продавці меблів дотримуються цих вимог і про ситуацію на ринку меблів взагалі, ми звернулися до пана Сергія Сагаля, голови правління ЗАТ "Український інститут меблів", президента Асоціації меблевих та деревообробних підприємств України "Меблідеревпром", заслуженого працівника промисловості, автора 90 наукових праць, у тому числі 40 винаходів.

"СВІТ ЯКОСТІ": Сергію Захаровичу, охарактеризуйте, будь ласка. сучасний стан на вітчизняному ринку меблів і те, наскільки можна говорити про баланс між показниками кількості і якості?

Асоціація «Меблідеревпром» - конструктивне вирішення актуальних питань

Впродовж останніх 10 років деревообробна та меблева галузі України динамічно розвивались. Варто зауважити, що 2007 року за обсягом виробництва ДСП (1643 тис. м3) деревопереробна промисловість перевищила показник 1991 року (1100 тис. м3), найвищий за радянських часів. Навряд чи яка вітчизняна галузь може пишатися таким результатом. Водночас певні негаразди останнього періоду змусили учасників прес-конференції, організованої Асоціацією меблевих та деревообробних підприємств України "Меблідеревпром" 13 листопада 2008 року, серед заходів, присвячених 10-річчю Асоціації, обговорювати не лише здобутки, а й нагальні питання мінімізації впливу економічної кризи.

На світлині: зліва направо директор ТзОВ "Уніплит" Андрій Колос, директор ТОВ "Сорбес Україна" Богдан Цуприк, президент Асоціації "Меблідеревпром" Сергій Сагаль, генеральний директор ТОВ "ОДЕК" Україна Мирон Чернецький, генеральний директор "Групи Компаній L-Macmep" Володимир Михайлуца.

Президент"Меблідеревпром" Сергій Сагаль розповів про шляхи розвитку Асоціації та здатність результативно вирішувати нагальні галузеві питання на державному рівні. На момент створення "Меблідеревпром", 10 років тому, не було аналогів діяльності громадських галузевих організацій. Асоціація міцніла, організаційно вдосконалювалася, набувала досвіду. Було сформовано ефективні органи управління, зокрема виконавчу дирекцію. Створено важелі впливу на державні органи, профспілки, громадські організації.

RSS-матеріал