Сертифікація меблів

warning: Creating default object from empty value in /home/uimebli/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Меблі і якість — інтерв'ю Сергія Сагаля в журналі "Світ якості України"

Нас, жителів колишнього Союзу, меблями ніколи не балували. їх ми купували раз на все життя. Але дістати (а не придбати) хороші меблі було майже те ж саме, що придбати автомобіль... Та й вибір був типовий — єдина модель так званої "стінки", броварський кухонний гарнітур, вітальня, спальня.

За останнє десятиліття вітчизняна меблева промисловість слідом за будівельним бумом почала стрімко розвиватись. Водночас у торгівлі з'явилась неймовірна кількість меблів будь-якого асортименту європейських виробників. Вивчаючи імпортний товар, перейшли на нові технології і асортимент й українські меблевики. Однак, втративши важелі контролювання якості, держава залишила споживача меблів (і не тільки меблів!) сам на сам зі своєю проблемою: як придбати хороший, міцний, якісний і безпечний товар. Привабливий зовнішній вигляд (цього ми навчились перш за все!) і статуетки чи дипломи за перемогу в комерційних конкурсах "брендів", "золотих марок" інших рейтингових "олімпів" аж ніяк не гарантують того, що у стільця не "роз'їдуться" ніжки, не відпадуть коліщата, приліжкова тумбочка при відкритті не перевернеться, а шафа для одягу не впаде на вас... Не кажучи вже про те, що ми не знаємо, чим дихаємо. Нам здається, що це пахнуть нові меблі, а це цілком може бути шкідливий формальдегід...

Аби прояснити хоча б в загальних рисах, що таке "якісні меблі", яким критеріям надійності і безпеки вони повинні відповідати згідно з вимогами чинного законодавства, як виробники і продавці меблів дотримуються цих вимог і про ситуацію на ринку меблів взагалі, ми звернулися до пана Сергія Сагаля, голови правління ЗАТ "Український інститут меблів", президента Асоціації меблевих та деревообробних підприємств України "Меблідеревпром", заслуженого працівника промисловості, автора 90 наукових праць, у тому числі 40 винаходів.

"СВІТ ЯКОСТІ": Сергію Захаровичу, охарактеризуйте, будь ласка. сучасний стан на вітчизняному ринку меблів і те, наскільки можна говорити про баланс між показниками кількості і якості?

Орган з сертифікації меблів (ОСМ)

Орган з сертифікації меблів (ОСМ) на підставі Свідоцтва про призначення Органу з сертифікації в системі УкрСЕПРО № UA.P.I44 від 21.09.2006. № 288, виданого Держспоживстандартом України, згідно з вимогами нормативних документів Системи сертифікації УкрСЕПРО проводить:

 1. сертифікацію продукції вітчизняних виробників;
 2. визнання зарубіжних сертифікатів;
 3. сертифікацію продукції іноземного виробника під керівництвом Національного Комітету України з питань стандартизації, сертифікації та інформатики;
 4. відбір та ідентифікацію зразків продукції для випробувань;
 5. обстеження виробництва;
 6. технічний нагляд за виробництвом сертифікованої продукції;
 7. затвердження зразків-еталонів виробів меблевої продукції;
 8. консультації щодо:
  • сертифікації продукції;
  • вимог нормативної та технічної документації на продукцію;
  • підготовки конкретних підприємств до проведення сертифікації продукції;
  • технології меблевого виробництва

Роботи з сертифікації меблевої продукції виконуються провідними спеціалістами, які отримали Сертифікат компетентності аудитора у Системі сертифікації УкрСЕПРО

RSS-матеріал