Випробування меблів

warning: Creating default object from empty value in /home/uimebli/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Меблі і якість — інтерв'ю Сергія Сагаля в журналі "Світ якості України"

Нас, жителів колишнього Союзу, меблями ніколи не балували. їх ми купували раз на все життя. Але дістати (а не придбати) хороші меблі було майже те ж саме, що придбати автомобіль... Та й вибір був типовий — єдина модель так званої "стінки", броварський кухонний гарнітур, вітальня, спальня.

За останнє десятиліття вітчизняна меблева промисловість слідом за будівельним бумом почала стрімко розвиватись. Водночас у торгівлі з'явилась неймовірна кількість меблів будь-якого асортименту європейських виробників. Вивчаючи імпортний товар, перейшли на нові технології і асортимент й українські меблевики. Однак, втративши важелі контролювання якості, держава залишила споживача меблів (і не тільки меблів!) сам на сам зі своєю проблемою: як придбати хороший, міцний, якісний і безпечний товар. Привабливий зовнішній вигляд (цього ми навчились перш за все!) і статуетки чи дипломи за перемогу в комерційних конкурсах "брендів", "золотих марок" інших рейтингових "олімпів" аж ніяк не гарантують того, що у стільця не "роз'їдуться" ніжки, не відпадуть коліщата, приліжкова тумбочка при відкритті не перевернеться, а шафа для одягу не впаде на вас... Не кажучи вже про те, що ми не знаємо, чим дихаємо. Нам здається, що це пахнуть нові меблі, а це цілком може бути шкідливий формальдегід...

Аби прояснити хоча б в загальних рисах, що таке "якісні меблі", яким критеріям надійності і безпеки вони повинні відповідати згідно з вимогами чинного законодавства, як виробники і продавці меблів дотримуються цих вимог і про ситуацію на ринку меблів взагалі, ми звернулися до пана Сергія Сагаля, голови правління ЗАТ "Український інститут меблів", президента Асоціації меблевих та деревообробних підприємств України "Меблідеревпром", заслуженого працівника промисловості, автора 90 наукових праць, у тому числі 40 винаходів.

"СВІТ ЯКОСТІ": Сергію Захаровичу, охарактеризуйте, будь ласка. сучасний стан на вітчизняному ринку меблів і те, наскільки можна говорити про баланс між показниками кількості і якості?

Науково-технічний випробувальний центр меблів (НТВЦМ)

Науково-технічний випробувальний центр меблів (НТВЦМ) — спеціалізований центр, обладнаний стендами для проведення фізико-механічних випробувань усіх видів меблевих виробів та акредитований на технічну компетентність у Системі сертифікації УкрСЕПРО.

Національне агенство з акредитації України видало НТВЦМ Атестат акредитації № UA 6.001.T.137.

НТЦВМ виконує для підприємств та організацій такі роботи:

  1. комплексні випробування матеріалів та меблевих виробів (кваліфікаційні, періодичні, типові та сертифікаційні ) на відповідність вимогам міждержавних стандартів, у т.ч.

    • ГОСТ 16371-93 Мебель. Общие технические условия;

    • ГОСТ 19917-93 Мебель для сидения и лежания. Общие технические условия;

    • ГОСТ 22046-89 Мебель для учебных заведений. Технические условия;

    • ГОСТ 15.009-91 Система разработки и постановки продукции на производство. Товары культурно-бытового и хозяйственного назначения

RSS-матеріал