Асоціація «Меблідеревпром» - конструктивне вирішення актуальних питань

Впродовж останніх 10 років деревообробна та меблева галузі України динамічно розвивались. Варто зауважити, що 2007 року за обсягом виробництва ДСП (1643 тис. м3) деревопереробна промисловість перевищила показник 1991 року (1100 тис. м3), найвищий за радянських часів. Навряд чи яка вітчизняна галузь може пишатися таким результатом. Водночас певні негаразди останнього періоду змусили учасників прес-конференції, організованої Асоціацією меблевих та деревообробних підприємств України "Меблідеревпром" 13 листопада 2008 року, серед заходів, присвячених 10-річчю Асоціації, обговорювати не лише здобутки, а й нагальні питання мінімізації впливу економічної кризи.

На світлині: зліва направо директор ТзОВ "Уніплит" Андрій Колос, директор ТОВ "Сорбес Україна" Богдан Цуприк, президент Асоціації "Меблідеревпром" Сергій Сагаль, генеральний директор ТОВ "ОДЕК" Україна Мирон Чернецький, генеральний директор "Групи Компаній L-Macmep" Володимир Михайлуца.

Президент"Меблідеревпром" Сергій Сагаль розповів про шляхи розвитку Асоціації та здатність результативно вирішувати нагальні галузеві питання на державному рівні. На момент створення "Меблідеревпром", 10 років тому, не було аналогів діяльності громадських галузевих організацій. Асоціація міцніла, організаційно вдосконалювалася, набувала досвіду. Було сформовано ефективні органи управління, зокрема виконавчу дирекцію. Створено важелі впливу на державні органи, профспілки, громадські організації.

Сьогодні Асоціація "Меблідеревпром" представляє інтереси галузі у низці впливових інституцій:

 • Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП);
 • Експертній раді при Комітеті Верховної Ради з питань промислової та регуляторної політики та підприємництва;
 • Раді підприємців при Кабінеті Міністрів України;
 • Урядово-парламентській комісії з питань вступу до COT;
 • Громадській раді при Держстандарті України;
 • Громадській раді при Мінпромполітики України;
 • Раді національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України.

Асоціація набула не лише загальнодержавного, а й міжнародного авторитету. "Меблідеревпром" є членом Європейської федерації виробників меблів (UEA); ініціатором заснування та членом Світової Меблевої Конфедерації. Завдяки правильному розумінню галузевих проблем, вмінню оперативно реагувати на них, консолідації зусиль компаній-членів Асоціації, взаємодії з засобами масової інформації, фаховому спілкуванню з органами влади, "Меблідеревпром" вирішує важливі питання розвитку галузі.

Напрес-конференції обговорювались нагальні для деревообробників та меблевиків питання. Зокрема негативні фактори: підвищення за 9 місяців цього року ціни на необроблені лісоматеріали на 40%, на електроенергію та хімматеріали - на 25%, подорожчання транспортних перевезень на 57,5%, невідшкодування ПДВ тощо. Для мінімізації негативних наслідків економічної кризи необхідно розробити ефективні механізми державної підтримки не лише фінансової сфери, а й промислового комплексу.

Сергій Сагаль наголосив на потребі розробки спільними зусиллями антикризових заходів для стабілізації ситуації в деревообробній галузі, щоб не допустити зупинки підприємств, які виробляють продукції щороку на 1,5 млрд доларів.

З метою стабілізації ситуації на ринку та запобігання руйнівного впливу економічної кризи Асоціація деревообробних та меблевих підприємств України "Меблідеревпром" звернулася до Уряду та Верховної Ради України з пропозиціями:

 1. Передбачити можливість укладання довгострокових прямих договорів між лісгоспами та переробними підприємствами. За умов фінансової кризи, коли відбувається накопичення залишків деревини на складах, терміново знизити відпускні ціни на лісоматеріали.
 2. Встановити мораторій на підвищення тарифів на електроенергію та залізничні перевезення лісоматеріалів, деревостружкових плит та фанери з можливістю їх зниження.
 3. Відновити механізм застосування податкових векселів під час розмитнення імпортованої сировини та обладнання, які використовуються для власних виробничих потреб підприємствами деревообробної та меблевої галузей.
 4. Забезпечити своєчасне повернення підприємствам-експортерам невідшкодованого ПДВ. Відмовитись від практики невизнання податковими адміністраціями задекларованого до відшкодування ПДВ.
 5. Встановити нульову цільову надбавку до тарифу на природний газ для плитних підприємств.
 6. Впровадити механізми нетарифного захисту внутрішнього ринку меблів і розроблений Мінпромполітики України Технічний регламент з меблів.

Асоціація "Меблідеревпром" сподівається, що реалізація запропонованих пропозицій сприятиме стабілізації економічної ситуації в галузі та покращить фінансовий стан промислових підприємств.
Загалом, попри певні негаразди сьогодення, учасники прес-конференції оптимістично запевнили, що галузь розвиватиметься та забезпечуватиме споживачів якісною продукцією. Якщо сприймати кризу як очисний процес, підприємства опти-мізують свою діяльність та зміцніють.

Оптимістичний настрій панував і на святкуванні 10-річчя Асоціації "Меблідеревпром" 19 листопада 2008 року.

Джерело:

Посилання по темі: